Заговорено на любов та…

А чи любите ви поезію і мистецтво?

Якщо ви відповіли «так», то вам читати цей текст. Вчора в Одесі відбувалась презентація книги Катерини Бабкіної, а позавчора була її міні лекція про те, як писати якісні тексти. На презентацію та читання, я не потрапила, але лекцію прослухала. Звичайно, мої тексти ще далекі від ідеалу, але тепер хоч маю план роботи над ними.

IMG_5429
Збірка поезії Катерини Бабкіної «Заговорено на любов»

Місцем проведення зустрічей була галерея INVOGUE #ART, що на перехресті вулиці Катерининської та Грецької.

Наразі гості міста та жителі можуть відвідати виставку чорно-білого фото авторства Оксани Канівець. Тонкі роботи, чуттєві, на грані позитивної емоції та якогось розпачу, самотності і водночас причетності. Портрети та пейзажі, з архітектурними нотками. Мені сподобалось, я фанат чорно-білого фото, в ньому є глибина, немає нічого, що відволякає, лише гра світла та тіні…

IMG_5413.JPG
Виставка Оксани Канівець

IMG_5415Тож намилувавшись фото диптихами, порозмірковувавши над цитатами, я послухала Катю та її поради. Лектор народилась в Івано-Франківську, закінчила Інститут журналістики у Києві, автор прози та поезії. Всміхнена, енергійна, вона потонула у кріслі, яке їй трохи заважало, хвилювалась, я й сама, коли хвилююсь кручу каблучку на пальці, чи знімаю-вдягаю, поправляю свій одяг. Розмовляла співучою украйнською, в яку вклинювались англійські слова, що для мене не проблема, сподіваюсь для інших теж не було. Коротенько нагадала, що має досвід не лише в письменництві, але й в рекламі, кінематографі. Тому тексти 100% її праця і ставиться вона до них досить прагматично. Не варто думати, що то потік з космосу чи ж то від сил неба, текст — праця, що потребує підготовки, аналізу себе й свого читача.

Головне, що слід знати — мета вашого тексту, аудиторія, на яку він розрахований, точність фактів, вираженість ідей та емоцій в ньому. Не варто забувати й про основи — граматика, вивірена лексика і деталі, вони завжди додають тексту душі. Думаю саме тому, я вже зранечку читаю довідник украйнської мови, за що вдячна своїй ex-учениці-випускниці. Читаючи книги свого дідуся, розумію, що власна мова трохи збідніла, слова забулись, стилістичні прийоми десь поховались і тексти сухі, ще є над чим працювати.

Крім лекції, я ще й встигла підписати на згадку нову збірку поезії Катерини. Книжка така жіноча, ніжна, але водночас пристрасна, така літня, але при цьому зможете знайти вірш на кожну пору року. А ще вона гарно оформлена, компактна, що класно для подорожі. В ній згадується «якась Вінниця», тому щоб у наступних віршах це була не «якась», а «та сама» я подарувала на згадку наші листівки  з проекту Листівка з Вінниці.

IMG_5426
Заговорено на любов. К. Бабкіна.

Тож книга заговорена на любов, любов в мене є, не просто жінки до чоловіка, але й до всього, що в моєму житті, тому мою книгу заговорили на чудеса і я їх тепер чекаю…

Дощ протремтів над містом — тепер він

потроху згортається, завмира;

поміж темного листя тугі молоді абрикоси ростуть, ростуть;

ми замикаємо двері чи замовляємо випити, завмираєм, коли пора.

В кожного з нас є невидима десь всередині велетенскька діра —

в ній всі печалі й радості наші змішуються у райдужну каламуть.

© К.Б.

 

Заговорено на любов та…: Один комментарий

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s