Кераміка українського виробництва. Топ майстрів.

Не знаю, як Ви, а я люблю посуд. Гарний, з родзинкою, з душею. Такий, щоб приємно поставити на стіл, їсти і ще й для flatlay використовувати. Так в моїй кухні почали з`являтись перші тарілочки українського виробництва.  Це особливе задоволення не  лише дивитись на  інстаграм профілі майстрів, а ще й  тримати їх виріб у руках на ярмарці і забирати пакуночки додому. Кожна чашка, тарілочка унікальна, тому дубль два неможливий. Гарний посуд буде роками вам у нагоді, хіба Ви самі вирішите буквально «побити горщики».

IMG_6664
by Katya Kozlova)

Поговоримо детальніше про виробництво, для того, щоб зрозуміти, які етапи проходить кожна тарілка, ваза, молочник та ін.  Сюди входить:

• приготування керамічної маси ( тип виробу диктує вибір матеріалів) ;

• формування;

• сушка;

• піч.

Кожний етап має свою специфіку, довготривалість та вплив на кінцевий результат. Так, наприклад, для порцеляни  потрібний більший відсоток каоліну в масі, що забезпечить біліший колір. Формування може бути ручним, мехнічним, з використанням круга чи форм. Те, скільки виріб буде у печі, впливає на структуру та подальшу долю посуду.

Мені вдалось поспілкуватись та відвідати майстерню майстрині Каті в Одесі. Вона розповіла, чому кераміка не завжди дешева ( вартість однієї тарілочки розміром від 15 см починається приблизно від 250 грн).

 

IMG_6672
В майстерні у  Katya Kozlova)

Перший фактор те, що це handmade. Клопітка праця, що потребує часу та зусиль. Закупівля матеріалів теж буває не легким завданням, іноді доводиться «повозитись» з постачальниками. Емалі та глазурі майстри вимушені знаходити навіть закордоном, щоб вони були хорошої якості. І останнє — піч. Самі розумієте, що робота печі по декілька годин потребує витрат електро енергії. На кожний етап виготовлення посуду у непідготована людина може витратити до 2х годин.

Життя майстрів це постійні ярмарки, пакунки на пошту для  шоу румів у різних куточках нашої крайни, іноді майстер класи чи індивідуальні зайняття.

Это слайд-шоу требует JavaScript.

Insta  Каті —  Facebook

Продовжу допис своєю добіркою улюблених аккаунтів керамістів України, в деяких я щось купувала, а в інших планую щось купити. Посуд в моєму житті не вічний, тому на місце побитої чашки завжди приходить нова, одного майстра змінює інший, але той час, що я проводжу з кожною річчю — незабутній.

yaglyna 

Insta & Facebook 

ohra_ceramic

Facebook  & Insta

ptitsamiok

Чашечка побилась, але була дуууже класна.

Insta

larkworkroom

Insta 

8komora

Insta 

tiletiletesto

Insta

quiet_form

Тарілочка з зимового Гешефту часто буває зіркою мого інстаграму.

Insta

dzvinka.ceramics

Insta & Facebook

maquoshaceramic

Кожна ранкова вівсянка у їхній глибокій тарілці.

Insta

Borshch Ceramics

Facebook

Діліться своїми улюбленими майстрами та виробами у коментарях. Підписуйтесь, якщо ще не підписані. Мій посуд можете побачити в Instagram. Вже скоро руки дійдуть до виробників срібних прикрас, вироби  яких живуть в моїх коробках зі скарбами.

Кераміка українського виробництва. Топ майстрів.: Один комментарий

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s